Matific

Ücretsiz

Matific, özellikle K-6 öğrencileri için tasarlanmış bir dijital matematik öğrenme kaynağıdır.

Dil

,

Kademe

, ,

Platform

, ,

Açıklama

Matific, özellikle K-6 öğrencileri için tasarlanmış bir dijital matematik öğrenme kaynağıdır. Öğrencilerin kişiselleştirilmiş öğrenme yollarını takip ederek atadıkları işleri tamamladıkları ve çok oyunculu aktiviteler aracılığıyla öğrendikleri eğlenceli bir platformdur. Matific, öğrencilere eleştirel düşünme, problem çözme becerilerini kazandırmak ve matematik kaygısını azaltmak için tasarlanmıştır. Eğitim uzmanları tarafından geliştirilen bu uygulama, öğrencilerin eğlenirken öğrenmelerini sağlayacak şekilde düzenlenmiş binlerce matematik aktivitesi sunar.

Öne Çıkan Özellikler:

 1. K-6 müfredatını kapsayan binlerce interaktif matematik aktivitesi.
 2. Öğrenci başarısını %34 oranında artırma kapasitesi.
 3. Öğretmen ve öğrenciler için kişiselleştirilmiş, uyarlanabilir öğrenme yolları.
 4. Gerçek zamanlı derin analizler sayesinde öğrenci ilerlemesini takip etme.
 5. Öğrencilere anında geri bildirim sağlayarak bağımsız öğrenmeyi teşvik etme.
 6. Eğitim uzmanları tarafından geliştirilen 5 noktalı pedagojik prensipler: Kavramsal Anlama, Eleştirel Düşünme, Anlamlı Bağlam, Kişiselleştirilmiş Öğrenme, İçsel Katılım.

Ücretlendirme: Matific, öğretmenler ve okullar için çeşitli fiyatlandırma seçenekleri sunmaktadır.

 • Matific, matematik derslerinde kullanılmak üzere idealdir. Öğretmenler, öğrencilerin belirli konseptleri anlamaları için Matific üzerinden aktiviteler atayabilirler.
 • Öğrenciler, Matific'teki oyun tabanlı aktivitelerle matematik konularını eğlenerek öğrenebilirler. Bu, sınıfta daha fazla etkileşim ve katılım sağlar.
 • Öğrencilere ev ödevi olarak Matific aktiviteleri verilebilir. Bu, öğrencilerin ders dışında da matematik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.
 • Öğretmenler, öğrencilerin ilerlemelerini gerçek zamanlı olarak izleyebilir ve buna göre müdahale edebilirler.

 • Matific'i ilk kez kullanacak öğrenciler için, önerilen haftalık kullanım süresi 30 dakikadır. Bu, öğrencilerin ilerlemesini ve gelişim alanlarını anlamalarını sağlayacaktır.
 • Eğitmenler, özel içerikleri öğrencilerine atayabilir ve bu içerikler öğrencilerin iş akışlarına sorunsuz bir şekilde entegre olacaktır.
 • Eğitmenler, ders planlarını Matific'e kolayca uyarlama imkanına sahiptirler. Önceden hazırlanmış kapsam ve sıra seçeneklerinden birini alıp, birkaç değişiklik yaparak işlemeye başlayabilirler.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Matific” için yorum yapan ilk kişi siz olun