CodeMonkey

 34,71

İncelemeni ekle
0
Karşılaştır

CodeMonkey, öğrencilerin herhangi bir ön bilgi gerekmeksizin gerçek bir programlama dilinde kod yazmayı öğrendikleri eğlenceli ve eğitici bir oyun ortamıdır.

CodeMonkey’de ilk andan itibaren, öğrenciler CoffeeScript adı verilen gerçek dünya programlama dilinde kod yazmaya başlar. CoffeeScript, JavaScript’i derleyen modern bir açık kaynak programlama dilidir ve JavaScript ile benzer şekilde, endüstride öncelikli olarak web uygulamalarında kullanılır. CodeMonkey programı sayesinde öğrenciler, döngüler, değişkenler, işlevler, koşullar ve daha fazlası gibi gelişmiş Bilgisayar Bilimi kavramlarını öğreneceklerdir.

CodeMonkey’de öğrenciler, muzlarını çalan kötü gorilden tüm muzları geri almak için sevimli bir maymunu kodlarlar. Oyunda ilerledikçe, öğrenciler, güvenilir kaplumbağamız gibi farklı arkadaşlarla tanışacaklardır. Bu da onlara daha karmaşık görevlerde karşılaştıklarında kendilerine çözüm bulmada yardımcı olacaklardır. Her bir çözüm otomatik olarak kontrol edilmekte ve notlandırılmakta, öğrencilere anında “yıldız puanı” geri bildirimi verilmektedir.

250’den fazla görevi tamamladıktan ve karmaşık Bilgisayar Bilimi kavramlarına hakim olduktan sonra, öğrenciler yeni edindikleri becerilerini, başkalarının oynayabileceği şekilde kendi oyunlarını yaratarak ve böylece gerçek dünya yazılım geliştiricileri haline gelerek uygularlar.

Ücret Modeli

Codemonkey, öğretmen ve ebeveyn olmak üzere iki farklı ödeme planı sunmaktadır. Öğretmen hesabı için fiyat teklifi istenmesi gerekmektedir. Ebeveyn planı ise aylık $4.95’dır.

Ek Bilgiler: CodeMonkey

Beceri

, ,

Desteklenen Platform

Dil Desteği

Kademe

,

Ödeme Planı

Öğretim Yöntemi

Öğretim Tekniği

Ekran Görüntüleri: CodeMonkey

Kullanıcı İncelemeleri

0.0 puan / 5
0
0
0
0
0
Bir inceleme paylaşın

Henüz bir inceleme yok.

"CodeMonkey" için inceleme gönderen ilk kişi olun

egitimcantasi.com
Logo
Uygulamaları karşılaştır
  • Toplam (0)
Karşılaştır
0