Diziyle Öğren

Ücretsiz

İncelemeni ekle
0
Karşılaştır

Diziyle Öğren Nedir?

Diziyle Öğren İngilizce öğrenmek için dizi ve film izleyenlere yönelik hazırlanmış olan ücretsiz bir uygulamadır. İçerisinde bulunan birçok dizi ve filmden dilediğinize tıklayarak o dizide kullanılan tüm kelimelere ve anlamlarına eğlenceli Quiz eşliğinde çalışabilirsiniz. İngilizce seviyenize uygun bir diziyi seçtikten sonra sezon ve bölüm seçtiğinizde o bölümde kullanılan tüm kelimeler ve anlamları karşınıza gelir. Uygulamada sadece kelimeler ve anlamları var. Dizi veya filmin kendisi yok.

Diziyle Öğren Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Birçok kişi dizi ve film izleyerek İngilizce öğrenmek istiyor. Ama Türkçe alt yazı ile izledikleri için hiçbir katkısı olmuyor. Eğer dizi ve film izleyerek İngilizce öğrenmek istiyorsak diziyi İngilizce alt yazılı izlemeliyiz. Fakat bu yöntemde de büyük bir sorun var. Dizide birçok bilmediğimiz kelime olduğu için sürekli durdurup anlamlarına bakmak zorunda kalıyoruz. Eğer anlamlarına bakmazsak da diziden hiçbir şey anlamıyoruz. Dizide kullanılan tüm kelimeleri diziyi izlemeden önce öğrenirsek bu sorun ortadan kalkar. Peki dizide kullanılan tüm kelimelere nereden çalışacağız? Bu noktada Diziyle Öğren uygulaması imdadımıza yetişiyor.

1) Diziyle Öğren uygulamasını açıyoruz.
2) İstediğimiz bir diziye tıklıyoruz.
3) Sezon ve Bölüm seçimi yapıyoruz.
4) Bölüm seçiminden sonra o bölümde kullanılan tüm kelimeler ve anlamları karşımıza geliyor.
5) Zorluk ayarını yaptıktan sonra Quiz’e Git butonu yardımıyla Quiz menüsüne ulaşıyoruz. Bu menüden seçtiğimiz kelimelere ister çoktan seçmeli ister yazarak istersek de dinleyerek çalışabiliyoruz. Buna benzer 8 farklı mod yardımıyla kelimeleri güzelce öğreniyoruz.

Artık Diziyle Öğren uygulamasında işimiz bitti. Şimdi dilediğimiz bir platformdan kelimelerine çalıştığımız diziyi izleyebiliriz. İndirmeden önce denemek isterseniz uygulamada bulunan tüm özellikler diziyleogren.com sitesinde de mevcut.

Website: https://diziyleogren.com/

 

Ek Bilgiler: Diziyle Öğren

Öğretim Yöntemi

Beceri

Desteklenen Platform

,

Dil Desteği

Kademe

, ,

Ödeme Planı

Ekran Görüntüleri: Diziyle Öğren

Kullanıcı İncelemeleri

0.0 puan / 5
0
0
0
0
0
Bir inceleme paylaşın

Henüz bir inceleme yok.

"Diziyle Öğren" için inceleme gönderen ilk kişi olun

egitimcantasi.com
Logo
Uygulamaları karşılaştır
  • Toplam (0)
Karşılaştır
0