LibreOffice

Ücretsiz

İncelemeni ekle
0
Karşılaştır

LibreOffice, Özgür ve Açık Kaynaklı Ofis yazılımını oluşturmayı sağlayan birçok uygulama içermektedir: Writer; kelime işlemci, Calc; hesap tablosu uygulaması, Impress; sunu, Draw; çizim ve akış şeması uygulaması, Base; veritabanı ve veritabanı ön ucu ve Math matematik yazılımı..

 • Writer; modern, tam özellikli bir kelime işlemci ile masaüstü yayın aracından ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklere sahiptir. Hızlı notlar alabilmek için basit; içerik, diyagram, dizin ve daha fazlasını içeren kitaplar oluşturacak kadar da güçlüdür.
 • Calc her zaman ihtiyacınız olacak bir hesap tablosudur.
 • Impress etkili çoklu ortam sunumları oluşturma için bir araçtır. Sunum düzenleme ve oluşturması, farklı düzenleme ve görünüm kipleri sayesinde esnektir: Normal (genel düzenleme için), Anahat (Metin içeriğinizi düzenlemek ve anahatlarını belirlemek için), Notlar (bir slayta eklenmiş notlara bakmak ve düzenlemek için), Dinleyici notları (kağıda çıkartılacak materyal için) ve Slayt Sıralayıcı (slaytlarınızı hızlıca bulup sıralamanıza izin veren küçük resim görünümü için).
 • Draw (Çizim), hızlı bir çizimden karmaşık bir plana her şeyi üretmenize ve grafik ve diyagramlarla çalışmanıza olanak tanır. 300 cm x 300 cm geniş sayfa boyutu ile Draw, teknik çizimler, genel posterler ve daha fazlası için mükemmel bir pakettir. Nesneleri iki veya üç boyutta döndürme yeteneği ile işleyebilirsiniz. “3B Denetçisi” size küre, halka, küp ve diğer nesnelere erişim imkanı verir.
 • Kullanıcıların geniş ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış Base tüm kullanımlar için tam özellikli bir masaüstü veritabanı ön ucudur. Base Veritabanı güçlü kullanıcılara ve işletme ihtiyaçlarına hitap eder ve geniş çapta çok kullanıcılı veritabanı motorlarının bazıları için yerel destek sürücüleri sunar: MySQL, Adabas D, MS Access ve PostgreSQL. İlave olarak JDBC- ve ODBC- standart sürücüleri için gömülü destek var olan diğer veritabanı motorlarına da sanal olarak bağlanmanıza imkan verir.
 • Math Formül LibreOffice takımının formül düzenleyicisidir; metin belgelerinize, hesap tablolarınıza, sunumlarınıza ve çizimlerinize mükemmel biçimlendirilmiş matematiksel ve bilimsel formüller eklemeniz için size yardımcı olabilecek bir araçtır.  Formülleriniz kesirli sayılar, üstlü ve tabanlı sayılar, integraller, matematiksel işlevler, eşitsizlikler, denklemler ve matrisler gibi birçok ögeden oluşabilir.
 • LibreOffice, grafikler oluşturmayı ve ve gömmeyi sağlar. Charts sadece verileri tanımlayarak değil; biçemi ve boyutu da çeşitli şekilde özelleştirilebilir: dilim grafikleri, kare ve dairesem sütunlar, eğilim grafikleri, noktalar, 2B ve 3B grafikler…

LibreOffice verilerinize sonsuza dek erişim sağlamanızı garanti eden, tamamen açık ve ISO standartlarında bir dosya biçimi olan Açık Belge Biçimini (ODF) kullanmaktadır (tabii ki belgelerinizi bir parola kullanarak şifreleyebilirsiniz). ODF standart bir biçim olduğu için diğer ofis yazılımları da bu biçim için desktek sunabilirler, öyle de yapıyorlar. ODF kullanarak, verilerinizin belirli bir firmanın bağımlısı olmadan ve lisans ücretlerini dert etmeden farklı bilgisayarlar ve işletim sistemleri arasında serbestçe transfer edilmesini garantilemiş olursunuz.

ODF dosyalarının tipik uzantıları şunları içerir:

 • .odt – bir metin belgesi
 • .ods – bir hesap tablosu
 • .odp – bir sunum dosyası
 • .odg – bir çizim ya da grafik

Ek Bilgiler: LibreOffice

Beceri

Desteklenen Platform

,

Dil Desteği

,

Kademe

, ,

Ödeme Planı

Ekran Görüntüleri: LibreOffice

Kullanıcı İncelemeleri

0.0 puan / 5
0
0
0
0
0
Bir inceleme paylaşın

Henüz bir inceleme yok.

"LibreOffice" için inceleme gönderen ilk kişi olun

egitimcantasi.com
Logo
Uygulamaları karşılaştır
 • Toplam (0)
Karşılaştır
0