0
Karşılaştır

Piazza, öğrenciler ve eğitmenler arasındaki etkileşimi verimli ve sezgisel bir şekilde kolaylaştıran çevrimiçi bir platformdur. Soru – cevap yoluyla öğrenme süreçlerinde farklı problemler yaşayan öğrencilerin, hem birbirleriyle hem de öğretmenleriyle iletişime geçmesini sağlar.

Uygulamanın özellikleri nelerdir?

  • Katılım ve Gizlilik: Piazza’da öğrenciler soru sorabilir ve eğitmenler veya sınıf arkadaşları yanıtlayabilir. En çekingen öğrencilerin bile katılımını teşvik etmek için öğrencilerinizin anonim olarak katılmasına izin verebilirsiniz. Yeni bir soru gönderirken, öğrenciler sorularının herkese açık (sınıfın geri kalanı için) veya özel (sadece eğitmenlerin görmesi için) olmasını isteyebilirler. Eğitmenler genel soruları özel veya tam tersi yapabilirler.
  • İşbirliğine dayalı düzenleme: Piazza’daki sorular ve cevaplar topluluk tarafından düzenlenir – bir öğrenci başka bir öğrencinin sorusunu ve daha önceden cevaplanmış öğrencilerin cevabını düzenleyebilir. Bir eğitmen bir öğrencinin sorusunu, daha önceden cevaplanmış eğitmenlerin cevabını ve daha önceden cevaplanmış öğrencilerin cevabını düzenleyebilir. Her bir gönderinin üstündeki geçmiş kaydırıcısı, kullanıcıların soru ve yanıtın zaman içinde nasıl geliştiğini görmesini sağlar. Eğitmenler yayınlanan herhangi bir içeriği onaylamazlarsa, içeriği düzenleyebilir ve geçmişi devre dışı bırakabilir veya içeriği tamamen silebilirler.
  • Takip Tartışmaları: Soruları takip etmenin ayrıca daha yapılandırılmamış bir şekilde ortaya çıkabileceği ayrı bir takip tartışma bölümü vardır. Takip tartışmaları başlangıçta çözülmemiş olarak işaretlenir ve tamamlandığını düşünen herkes tarafından çözülmüş olarak işaretlenebilir.
  • Akış İpuçları: Eğitmenler, cevaplanmamış soruları (kırmızıyla vurgulanmış) veya çözülmemiş takip tartışmalarına sahip soruları (kırmızıyla işaretlenmiş) arayarak hangi sorulara odaklanılması gerektiğini kolaylıkla ayırt edebilir.
  • Ders Sayfası: Piazza’daki Ders Sayfası duyuruları, ders bilgilerini, ders kaynaklarını, müfredatınızı ve daha fazlasını yönetebileceğiniz yerdir. Bunu sınıf web siteniz olarak düşünün.
  • Kaynaklar ve Dosyalar: Varsayılan olarak, yüklediğiniz kaynaklar özeldir (yalnızca oturum açmış kullanıcılar tarafından görülebilir), bu nedenle onları herkese açık hale getirmek istiyorsanız (oturum açmamış kullanıcılar tarafından görüntülenebilir), ayarı Sınıfı Yönet sayfanızdan ayarlayabilirsiniz.
  • Sınıf Duyuruları: Eğitmenler Piazza’ya bir not (soru değil) göndererek sınıflarına duyurular gönderebilirler. Notların bir cevaba ihtiyacı yoktur ve genellikle çalışma saatlerindeki bir değişiklik ve ödevdeki bir yazım hatasını gibi bilgileri paylaşmak için kullanılır.
  • Anketler ve Öğrenci Cevapları: Piazza, anketleri sınıfın nabzını ölçmenin bir yolu olarak göndermenizi sağlar. Eğitmenler anketlerini genellikle öğrencilerinin arka planı hakkında bilgi edinmek, öğrenciler arasındaki zaman veya yer tercihlerini anlamak, hızlı testler yapmak veya hatta öğrencilerin materyali takip edip etmedikleri konusunda gerçek zamanlı geri bildirim almak için kullanırlar.
  • Katılımcı İstatistikleri: Piazza’da öğrencileriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için ayrıntılı sınıf katılım bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Öğrenci katılım raporu (Sınıf İstatistikleri sayfanızda görülebilir) hangi öğrencilerin sık sık soru sorduğunu, soruları yanıtladığını veya yalnızca mesajları okuduğunu görmenizi sağlar. Uygun sınıf etkinliği başladıktan sonra, bu istatistikleri istediğiniz zaman indirebilir ve öğrencilerinize katılım puanları vermek için temel verileri kullanabilirsiniz.

Ek Bilgiler: Piazza

Beceri

, , ,

Desteklenen Platform

, ,

Dil Desteği

Kademe

, ,

Ödeme Planı

Öğretim Yöntemi

Öğretim Tekniği

,

Ekran Görüntüleri: Piazza

Kullanıcı İncelemeleri

0.0 puan / 5
0
0
0
0
0
Bir inceleme paylaşın

Henüz bir inceleme yok.

"Piazza" için inceleme gönderen ilk kişi olun

egitimcantasi.com
Logo
Uygulamaları karşılaştır
  • Toplam (0)
Karşılaştır
0