3
Karşılaştır

Plickers, gerçek zamanlı süreç değerlendirmesine yönelik geliştirilmiş ve öğrencilerin herhangi bir teknolojik cihaza ihtiyaç duymasını gerektirmeyen bir uygulamadır. Plickers ile kalabalık sınıflarda sorduğumuz bir soruya tüm öğrencilerin cevaplarını hızlı bir şekilde kontrol edebilir ve öğrencilerimizin kavramları doğru anlayıp anlamadıklarını inceleyebiliriz. Tüm öğrencilere derse katılma ve motivasyonlarını arttırma imkanı tanıyarak öğrenmelerini kolaylaştırabiliriz. Plickers sadece öğretmenin sahip olduğu bir akıllı telefon ve öğrencilere dağıtılan Plickers kart setleri ile çalışmaktadır.

Ücret Modeli

Plickers ücretsiz ve Pro olmak üzere iki farklı ödeme planı sunmaktadır.

Ücretsiz planda yer alan özellikler şunlardır:

 • Sınırsız ders ve öğrenci
 • Sınırsız rapor

Pro: Bu planın ücreti aylık $8.99’dır. Bu planda ücretsiz plandaki özellikler dahil olmak üzere şu özellikler yer alır:

 • Sınırsız soru ile setler oluşturma
 • Paylaşılan desteler
 • Anında görüntüler
 • Sınırsız skor tablosu
 • Öncelikli destek

Ek Bilgiler: Plickers

Beceri

Desteklenen Platform

, ,

Dil Desteği

Kademe

, ,

Ödeme Planı

,

Öğretim Tekniği

Ekran Görüntüleri: Plickers

1 incelemesi Plickers

5.0 puan / 5
1
0
0
0
0
Bir inceleme paylaşın
Tümünü göster En Faydalı En Yüksek Oylama En Düşük Oylama
 1. Fatih Yaman

  Plickers ölçme-değerlendirme için kullanılabilecek etkili bir araç. Sınıf ortamında öğrencilerin kağıt teknolojisi dışında bir teknolojiye sahip olmasına gerek yok. Eğitmenin akıllı telefonunun olması uygulamanın kullanılmasını sağlamaya yetiyor.
  Normalde kağıt öğrencilerin ilgisini çekmez gibi geliyor. Ancak uygulama üzerinden soruları yanıtlayabilmeleri için öğrencilere karekod kağıtlarının dağıtımından itibaren öğrencilerde merak başlıyor. “Bununla mı cevap vereceğiz?” “Bunlar ne?” gibi sözleri öğrenciler arasında duymanız mümkün. Sorular ekrana yansıtıldıktan sonra öğrenciler, verecekleri cevabın şıkkını karekodda göstererek eğitmenin telefonundan okunmasını sağlatıyor. Bu şekilde etkili bir ölçme değerlendirme ortamı oluşuyor.

  + ARTI YÖNLERİ: Kısa sürede bir çok öğrencinin cevabı kolaylıkla akıllı telefon ile okutulabiliyor ve verdikleri cevapların doğru mu yanlış mı olduğu görülebiliyor. İlgi çekici.
  - EKSİ YÖNLERİ: Açık uçlu sorular için uygun değil. Oluşturulan karekod sayısını sınıf mevcuduna göre ayarlamak mümkün değil. En az 40 tane karekod üretiyor. Karekod kağıtları hızlı yıpranabiliyor.
  Faydalı(3) Faydalı Değil(0)Daha önce oy verdiniz

  Bir inceleme ekle

  egitimcantasi.com
  Logo
  Uygulamaları karşılaştır
  • Toplam (0)
  Karşılaştır
  0